arrow-alt Created with Sketch. Page 1Created with Sketch.arrow-rightPage 1Created with Sketch.Group 6Created with Sketch.dbfbigPage 1Created with Sketch. logo-wordmarkCreated with Sketch. tw
Portfolio Kontakt Menu +
Wyślij
zapytanie
Zadzwoń: (+48) 511-791-184
 • Kategorie
 • Sesja ślubna – Jak przygotować sesję ślubną

  Sesja ślubna - przygotowania.

  Sesja ślubna - Jak przygotować sesję ślubną?

  Wszystko uzależnione jest od oczekiwań Pary Młodej, czyli Was samych. Tak naprawdę ograniczeniem sesji ślubnej może być wyłącznie Wasza wyobraźnia. Możliwości jest tyle, ile sami zapragniecie. Sesja ślubna trwa na tyle długo, na ile pozwalają fundusze i pomysły. Czasami jest to 2 – 3 godziny, czasem cały dzień, a coraz częściej bywa, że potrzebujemy kilka dni, aby powiedzieć „mamy to” i byś zadowolonymi z efektu zdjęć ślubnych. Na zdjęciu poniżej widać Parę Młodą na połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach o 4:17 rano, więc łatwo można sobie wyobrazić że na samą połoninę wchodziliśmy praktycznie nocą przy świetle latarek. Oczywiście można też przenocować dzień wcześniej w schronisku, ale przygoda to przygoda prawda? 😉

  Marcin Niemczyk

  Gdzie zaplanować plener ślubny?

  Sesja ślubna może odbywać się tam, gdzie chcecie. Może być to znaczące dla Was obojga miejsce np. gdzie spotkaliście się po raz pierwszy, spędzaliście wspólnie wolny czas lub uprawialiście razem sport. Jeżeli jednak nie macie sami pomysłu na miejsce idealne do zdjęć ślubnych, to profesjonalny fotograf zna kilka równie atrakcyjnych kawiarenek, zamków, łąk, plaż czy malowniczych krajobrazów. Fotografowanie na łonie natury ma tą przewagę nad innymi miejscami, że otula nas w niej naturalne światło dzienne, które naprawdę ciężko zastąpić sztucznym, ale tutaj trzeba też pamiętać o porze dnia kiedy chcemy sesję ślubną wykonać.

  Dziś nie brakuje osób chętnych na sesje ślubne wykonane w plenerze nad morzem czy w górach. Musimy się wówczas liczyć się z 2 – 3 dniowym wyjazdem i noclegiem poza domem. Jeśli jednak te wszystkie pomysły są dla Was zbyt oczywiste i potrzebujecie czegoś więcej, to rozważcie plener - sesję ślubną w Wenecji, Paryżu, Rzymie, Londynie lub Szkocji którą fotograficznie wręcz uwielbiam, a która jest pokazana na poniższym zdjęciu.

  plener w szkocji
  Marcin Niemczyk

  O tym trzeba pamiętać!
  Sesja ślubna to przede wszystkim dobra organizacja. Przed wyjazdem na plener - sesję ślubną należy zastanowić się, w jakim otoczeniu i gdzie chcecie wykonać zdjęcia ślubne. Nie zostawiajcie tej decyzji na ostatnią chwilę. Wspólnie zastanowimy się i zorganizujemy tę sprawę odpowiednio wcześniej.
  Przygotujcie odpowiednio swoje ubrania z dnia ślubu (suknię ślubną oraz garnitur). Muszą być one czyste, wyprasowane i powinny prezentować się tak dobrze, jak w ten wyjątkowy dzień.
  Na podróż wybierzcie wygodne buty, dopiero na plenerze założycie szpilki lub pantofle. Bieganie po trawie i piasku oraz pokonywanie długich dystansów będzie wygodniejsze w adidasach.

  Jeśli okoliczności pozwalają na stałą opiekę wizażystki, to na pewno warto z jej usług skorzystać. Szczególnie w gorące, letnie dni poprawki makijażu ślubnego są konieczne dla zachowania komfortu Panny Młodej. Make up fotograficzny powinien być matowy i trwały. Chcąc odwzorować makijaż wykonany w dniu ślubu, najlepiej umówić się z tą samą osobą.

  Fryzura też ma znaczenie, dlatego należy uprzedzić fryzjera, że wybieramy się na fotografię plenerową. Włosy powinny być dobrze utrwalone, abyście mieli nad nimi kontrolę podczas wiatru. Dobrze jest mieć ze sobą spinki, szpilki, agrafki czy lakier do włosów, bo nigdy nie wiadomo, kiedy okażą się potrzebne. Choć ja osobiście uwielbiam kiedy Panna Młoda ma inna fryzurę niż podczas ceremonii ślubnej, ale to oczywiście zależy też od Waszej decyzji jaka ona będzie.
  Sesja ślubna powinna być też dla Was doskonałą zabawą, dlatego wyśpijcie się porządnie i odpocznijcie to naprawdę ma znaczenie.

  Mimo pozowania, pamiętajcie o tym, aby być sobą i dodać coś od siebie do sesji ślubnej. Tylko Wasze autentyczne emocje i wrażliwość sprawią, że zdjęcia będą wzbudzać podziw, uśmiech na twarzy lub wzruszenie. Kiedy wszystko, co robicie będzie zbyt sztuczne i nie będzie widać Waszych charakterów oraz emocji, to uwierzcie, że przełoży się to na finalny efekt. Kiedy się uśmiechacie – róbcie to całą twarzą. Pokażcie, że naprawdę jesteście szczęśliwi!

  Marcin NIemczyk fotografia
  sesja ślubna

  Słuchajcie wskazówek fotografa
  Profesjonalny fotograf podczas sesji ślubnej, zapyta Was lub po prostu zauważy, jeśli nie mieliście wcześniej styczności z pozowaniem przed aparatem. To nic wielkiego! Wiele par nigdy wcześniej tego nie robiło, więc nie ma potrzeby się stresować na samo słowo „pozowanie”. Naprawdę warto słuchać rad fotografa podczas sesji, ponieważ to on widzi Was „z boku” oraz wie, jak to będzie wyglądało finalnie. Niektóre pozy mogą wydawać się dla was dziwne albo sztuczne, jednak warto zdać się na doświadczenie osoby, która robi Wam zdjęcia. Dodatkowo dobrze, jeśli co jakiś czas będziecie robić krótkie przerwy na to, aby odpocząć oraz by na bieżąco śledzić kadry w aparacie fotografa. To sprawi, że sami zobaczycie, co chcielibyście poprawić lub czego Wam jeszcze brakuje. Ja osobiście podczas sesji ślubnej stawiam na naturalność i spontaniczność podczas zdjęć i nie nie martwcie się że będę wymagał od Was wystudiowanych "póz" zresztą wszystko możecie zobaczyć w portfolio.

  sesja ślubna

  Kiedy zorganizować sesję ślubną?
  Wiele par decyduje się na sesję ślubną w innym dniu niż sam ślub, a powodów takiej decyzji jest wiele. Chwile spędzone z bliskimi są bezcenne i czas weselnej celebracji bardzo szybka mija. Po drugie, warto połączyć swoją podróż poślubną z sesją. Dzięki temu nie dość, że będziecie mieć pamiątkę związaną ze ślubem, to jeszcze dodatkowo Wasze oczy będą cieszyć przepiękne widoki, które zapierają dech w piersiach. Będzie to też dodatkowa pamiątka z podróży. Jeśli jednak chcecie mieć sesję w Polsce, to warto wybrać miejsce, które będzie spójne z Waszą stylizacją. Na przykład styl rustykalny czy np. boho idealnie wpasuje się do zdjęć w lesie lub na łące. Na pewno dużym plusem wykonania zdjęć ślubnych w innym dniu niż sam ślub jest to, że kiedy pogoda Wam nie sprzyja, możecie przełożyć sesję na inny dzień.

  Fotografia ślubna
  Sesja ślubna

  Ustalcie wspólną wizję ze mną, czyli fotografem ślubnym
  Sesja ślubna jest wynikiem współpracy Pary Młodej z fotografem, tak więc na początku warto ustalić styl Waszej sesji zdjęciowej oraz jakie macie oczekiwania i wizję efektu końcowego. Ważne, aby wizja fotografa zbiegała się z Waszą, tylko wtedy będziecie mieć pewność, że będziecie zadowoleni.
  Jeśli nie macie pomysłu na swoją sesję, to poproście o pomoc mnie czyli swojego fotografa, wtedy na pewno coś zaproponuję, na przykład ciekawe miejsce, które mam już sprawdzone i wiem, że dobrze wygląda w kadrze.
  I na koniec jeszcze kilka moich ulubionych kadrów z sesji ślubnej. A przy okazji dziękuję wszystkim "Moim Parom" które mi zaufały i pozwoliły abym razem z nimi przeżył tą fotograficzną przygodę.

  Tagi: , , , , ,

  Top